únava, nedostatek energie, poruchy koncentrace a výkonu

Únava, nedostatek energie, poruchy koncentrace a výkonu jsou v současné společnosti velmi časté. Pro léčbu těchto projevů je vhodné světelné boxy s dostatečným výkonem. Můžete vybírat mezi skladnými přístroji s výborným poměrem cena / výkon (Brightspark) nebo komfortními boxy (Pharos Compact) použitelnými i pro více lidí zároveň (Pharos Max). Tyto prostředky lze kombinovat se simulátory svítání. Prosím, prostudujte si i ostatní kapitoly  včetně odborných informací předních domácích i zahraničních odborníků.

 

Všechny potíže se vyskytují jak v rozsahu nemoci (sezónní afektivní porucha - viz kapitola), tak v mírnější formě (např. winter blues). Symptomy mohou být i jen zvýšená  chuť na sladké (uhlohydráty), přejídání se nebo podrážděnost. Přestože jsou projevy mírnější, podstatně komplikují nejen pracovní výkon a činí jej mnohem namáhavějším. Jednou z ověřených (praxí ii studiemi) forem pomoci je léčba jasným světlem - fototerapie.

 

Specifickými skupinami jsou osoby se zvýšenými nároky na koncentraci a odbourávání únavy (studenti, manažeři...) a staří lidí. Opakovaně byl prokázán výtečný vliv nejen simulátorů svítání, kde to lze očekávat. I klasická léčba světlem (i u nedepresivních) má u starších lidí dobrý efekt na psychický výkon, koncentraci ... a zejména pravidlný rytmus spánek-bdění.

 

Rádi vám poradíme s výběrem produktu.